Į viršų

Naujienos

Svarbu nenustoti klausinėti… Neprarasti švento žingeidumo.

A. Einšteinas

Vienuolika klausimų apie Kovo 11-ąją

Vienuolika klausimų apie Kovo 11-ąją

Kovo 29 d. progimnazijos istorijos mylėtojų komanda, vadovaujama istorijos mokytojos Jurgitos Karkauskienės, dalyvavo viktorinoje „Vienuolika klausimų apie Kovo 11-ąją“. Ją organizavo Kauno K. Griniaus progimnazija. Mokiniai bendradarbiavo nuotoliniu būdu, tarėsi ir per skirtą laiką atsakė į pateiktus klausimus. Džiaugiamės, kad mūsų šauni komanda pelnė II vietą Kauno mieste.

Matematikos ir IT savaitė

Kovo 14-19 d. mokyklos virtualioje erdvėje vyko tradicinės matematikos ir IT savaitės veiklos. Kovo 14 d. buvo paminėta skaičiaus Pi diena. Mokiniai buvo kviečiami atsitraukti nuo kompiuterių ekranų ir individualiai, ar su šeimos nariais pasirinktu maršrutu nužingsniuoti 3,141 km. Kitos matematikos ir IT savaitės veiklos vyko Teams platformoje. Čia kiekvieną dieną 5-8 klasių mokiniams buvo paruoštas dienos iššūkis, smagiosios matematikos užduotis, dėlionė. Dalį šių veiklų mokiniai galėjo atlikti individualiai, o dėlionę galima buvo dėlioti kartu su draugais. Džiugina mokinių aktyvumas, domėjimasis matematika. Aktyviausias, priėmęs visus iššūkius buvo 5d klasės mokinys Deivis Zacharovas. Jis taip pat, kartu su kitais 1-8 klasių mokiniais (iš viso 120 mokinių), dalyvavo tradiciniame tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra“. Kita dalis mokinių pasirinko dalyvauti tradiciniame konkurse ,,Olympis“. Kovo 24 d. vyko Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 8 klasių mokinių konkursas ,,Matematinis Pa De De", kuriame dalyvavo penkių aštuntokų komanda: Domantas Bieliauskas (8c), Ugnė Lukoševičiūtė (8b), Ugnė Mieliauskaitė (8d), Eva Narauskaitė (8a), Kristina Servaitė (8b). Konkursų rezultatai skaičiuojami. O mes labai džiaugiamės dideliu matematikos gerbėjų būriu. Linkime sulaukti gerų rezultatų, ir dar labiau – vis tvirtesniu žingsniu eiti matematikos keliu.

Chemija įdomiai

Chemija įdomiai

Chemija įdomiai

Chemija įdomiai

Chemija įdomiai

Šiemet kovą aštuntokai pasitiko nerdami į gilesnę pažintį su chemija. Kovo 3 d. dalyvavo respublikiniame J. Janickio chemijos konkurse. Jame dalyvavo gabieji chemikai iš visos Lietuvos ir mūsų progimnazijos mokiniai: Ermita Kačiauskaitė (8a), Eva Narauskaitė (8a), Ugnė Šumskaitė (8a), Ugnė Kutkaitė (8b), Gintė Piekutė (8b), Kristina Servaitė (8b), Ignas Andriuškevičius (8d), Ugnė Mieliauskaitė (8d), Kristina Vilkaitė (8d), Matas Virbickas (8d). Mokinius konkursui ruošė chemijos mokytoja Jurgita Kėdžiuvienė. Smagu, kad į antrąjį praktinį konkurso turą pateko 8B klasės mokinė Kristina Servaitė. Kovo 4 d. 8a klasės mokiniai chemijos ir ekologijos mokėsi paskaitoje ,,Ar įmanoma perdirbti aliuminiu dengtų pakuočių atliekas?'“ (KTU lektorius Gintaras Denafas). 8b klasės mokiniai chemijos žinias praplėtė dalyvaudami paskaitoje „Nuo alchemijos iki modernių technologijų“ (KTU lektorė Rasa Paleckienė). Mokiniams patiko sužinoti daugiau, kitaip. Tą pačią dieną grupelė chemijos mylėtojų dalyvavo VšĮ „Žaliasis taškas“ organizuojamoje aplinkosauginėje konferencijoje 7-8 klasių mokiniams „Įdomioji ekologija“. Mokiniai mokėsi rūšiavimo subtilybių, sužinojo, kuo virsta perdirbtas plastikas. Kūrybinėse eko dirbtuvėse „Namų laboratorija“ mokiniai gamino ekologiškas vandens burbulus. Vaikai buvo sužavėti.

Virtuali paroda „Trispalviai vitaminų vėrinukai“

Sveikata didžiausias mūsų turtas. Žmogaus sveikatos pagrindas atsiranda jau ankstyvoje vaikystėje. Suderinta mityba yra vienas iš svarbiausių sveikatos komponentų. Ji sąlygoja harmoningą vaikų augimą, fizinį ir protinį brendimą. Mokykla, darželis yra palanki vieta puoselėti vaikų sveikatą, formuojant sveikos mitybos įgūdžius bei pilietiškumą. Artėjant Kovo 11-osios šventei, bendradarbiaujant su Kauno lopšeliu – darželiu "Rasytė" PU grupių ugdytiniai ("Voveriukai" ir "Karlsono mažyliai") su progimnazijos 2a ir 2d klasių mokiniais dalyvavo virtualioje parodoje "Trispalviai vitaminų vėrinukai". Parodos tikslas - plėtoti pradinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių meninę raišką, suteikti vaikams kūrybinio džiaugsmo, kuriant ir atrandant naujas meninės veiklos priemones. Darželyje vaikai sužinojo, kuo svarbi Kovo 11-oji mūsų valstybei, žmonėms. Aptarė, kodėl svarbu būti laisvais ir nepriklausomais. Abiejų įstaigų ugdytiniai, kartu su mokytojais, tėveliais kūrė kompozicijas, panaudodami Lietuvos trispalvės vėliavos spalvas: geltoną, žalią, raudoną. Džiugu, kad visiems kartu pavyko sukurti gražią ir spalvingą virtualią parodą.

Trispalviai vitaminų vėrinukai

Kaziuko mugė šeimos rate

Kaziuko mugė šeimos rate Kaziuko mugė šeimos rate Kaziuko mugė šeimos rate Kaziuko mugė šeimos rate

Mokykloje tyla ir kovo 4 dieną... Kaziuko mugė šeimos rate. Kartu su tėveliais mokiniai piešė plakatus, kepė skanėstus, darė įvairius darbelius, kuriuos skyrė savo tėveliams, seneliams, broliams, sesėms. Kūrė darbelius ir savo draugams, kuriems darbelį padovanos sugrįžus į mokyklą. Štai tokia šiemet buvo Kaziuko mugė!

,,Užgavėnės: tradicija ir dabartis“

UžgavėnėsVasario 8 – 12 dienomis progimnazijoje vyko pradinių klasių, priešmokyklinio ugdymo bei neformaliojo ugdymo būrelio mokinių integruotos veiklos ,,Užgavėnės: tradicija ir dabartis“.

Mokiniai nuotolinio ugdymo pamokose sužinojo, kad Lietuvoje Užgavėnės buvo švenčiamos kasmet žiemos pabaigoje vis kitu laiku, bet būtinai antradienį. Užgavėnes nuo Velykų laiko skiria septynios savaitės. Seniau ši šventė buvo labai laukiama. Norint pajusti Užgavėnių šventės dvasią, būtinai reikėjo įsijungti į persirengėlių būrį. Šventės veikėjai ožys, arklys, gervė, meška, velnias, čigonas, vengras (gydytojas), giltinė, ragana, muzikantai, dainininkai savitai linksmindavo kaimelių ir miestelių gyventojus. Lankydavo jų namus bei sodybas, linkėdavo kuo greičiau sulaukti pavasario. Šventėje vyko Lašininio ir Kanapinio kautynės. Visada nugalėdavo Kanapinis, o tai reiškė, jog greit ateis pavasaris. Svarbiausia, Užgavėnių veikėja – baidyklė Morė, aprengta moteriškais rūbais, kuri šventės pabaigoje buvo sudeginama.

Pagerbdami senąsias lietuvių tautos tradicijas vaikai kūrė nuotaikingas Užgavėnių kaukes, tikėdami, jog tapus linksmu, nuotaikingu Užgavėnių persirengėliu, o dar ir sočių blynų prisikirtus, greičiau pavyks nugalėti piktąjį virusą. O tada ir mokyklon visi susirinksime.

Šiemet Užgavėnės bus švenčiamos vasario 16 dieną. Lietuvos liaudies buities muziejuje linksmosios Užgavėnės buvo švenčiamos vasario 12 dieną.

ktip.lt

Kauno Tado Ivanausko progimnazija

Kaip mus rasti?

Ačiū, kad apsilankėte www.ktip.lt

Atnaujinta 2021-03-30

KTIP © 2021     Visos teisės saugomos